Яблуні “Сінта” – осінній сорт яблуні канадської селекції. Плоди великі, округлі, щільні, біло-жовті. М’якуш жовтий, хрумкий, ніжний, соковитий, дрібнозернистий, чудового кисло-сладкого, десертного смаку з вираженим пряним ароматом. Яблуня відрізняється підвищеною зимостійкістю і стійкістю до хвороб.
Сорт яблуні Сирена відзначається високою зимостійкістю та імунітетом до ураження шкідниками. Дерево досягає трьох метрів у висоту і має округлу, загущену крону. Саджанці добре ростуть на сонячних ділянках. Весною їх можна кронувати, а протягом першого року рекомендується активний полив. Дорослі дерева мають привабливий вигляд протягом усього сезону. Плоди цього сорту середнього та великого розміру, масою до 180 грамів. Вони мають насичений червоний колір і округлу форму. Шкірка середньої товщини, суха та блискуча. М’якоть червоного кольору, ароматна, з відмінними смаковими якостями. Розрізаний плід не окислюється, а його яскраве забарвлення зберігається навіть після термічної обробки. Плоди солодкі, з приємним ягідним присмаком, хоча при першій дегустації можуть здатися злегка кислуватими. Яблука містять велику кількість антиоксидантів. Достигають у серпні-вересні. Сорт прекрасно підходить для виготовлення соків, вживання у свіжому вигляді та додавання до салатів.
Яблуня Білий Синап – пізній сорт української селекції. Дозріває в кінці жовтня – на початку листопада. Плоди масою близько 150 г і більше, подовжено-циліндрової форми, зелено-жовті, з рожево-червоним рум’янцем з сонячного боку. М’якоть білого кольору, соковита, щільна, з винним ароматом. Плоди транспортабельні, добре зберігаються. Дерева середньорослі, врожайні, компактні. Сорт стійкий до парші яблуні і борошнистої роси.
Яблуня "Синап Алма-Атинський" – це сорт пізньо-зимового терміну дозрівання, відомий своїми великими та привабливими плодами.
Яблуня Сільвія - шведський літній сорт. Плоди середніх розмірів, до 200 грам. Смак приємний, кисло - солодкий. М'якоть світла, дрібнозерниста, соковита, ароматна.
Секай ШІ (Sekaiichi) — найдорожчі яблука у світі, зимовий сорт, виведений у Японії. Плоди цього сорту дуже великі, вагою 400-500 г, іноді досягають 1 кілограма. Вони мають кулясту форму, кремово-жовтий колір з смугастим рум’янцем. М’якоть щільна, дрібнозерниста, з чудовим пряним смаком. Яблука зберігаються дуже добре. Плоди не тільки смачні, але й дуже красиві за формою і кольором. Назва Sekai-Ichi в перекладі з японської означає «номер один у світі», що підкреслює їхню виняткову якість. Сорт був створений японськими селекціонерами шляхом схрещування сортів Ред Делішес і Голден Делішес. Від своїх батьківських сортів яблука Секай ШІ успадкували все найкраще: м’якість, солодкість з невеликою кислинкою і дуже красиву шкірку. Яблука дозрівають зазвичай у жовтні і добре зберігаються в холодильнику протягом 3-4 місяців. Дерева цього сорту формують дуже міцну крону з першого року, що дозволяє їм витримувати значні врожаї з великими плодами.
Яблуня Роялті – декоративна форма яблуні, рекомендується для широкого використання, особливо гарна в барвистих композиціях і одиночної посадки на газоні. Штамб висотою 150 см, добре піддається стрижці, можна використовувати і для формування різних живих фігур. Яблуня Роялті дуже красива під час цвітіння – дерева густо покриті червоними бутонами, які розкриваються дуже красивими квітками яскраво-пурпурного кольору, а восени, коли опадає листя, вона всипана крихітними (2 см в діаметрі) яскраво-червоними яблучками. Декоративні яблуні стійкі до морозу і засухи, витримують запилення, загазованість і засолення ґрунту.
Яблуня "Розетта (Rosette)" – літній сорт легендарних червоном'ясих яблук, що досягають стиглості вже наприкінці серпня. Плоди зберігаються приблизно два тижні.
Яблуня Розелла — сорт, виведений шляхом схрещування сортів Ванда і Богемія. Відрізняється стійкістю до парші і борошнистої роси, і не схильний до альтернації. Розелла характеризується стабільно високими показниками врожайності та раннім вступом у плодоношення. Дерево має помірні розгалуження, середню силу росту і плодоносить на коротких і великих пагонах. Плоди цього сорту великі, масою до 230 грамів, досягають знімної стиглості наприкінці вересня. Плоди солодкі, ароматні, соковиті, зі середньою твердістю м’якоті, низьким вмістом кислоти і яскраво-червоним рум’янцем майже по всій поверхні. При звичайних умовах зберігання плоди не втрачають своїх якостей до кінця лютого. Сорт Розелла підходить для інтенсивного вирощування, включаючи більш прохолодні зони, і придатний для органічного та інтегрованого вирощування.
Яблуня "Ренет Шампанський" – пізно-зимовий сорт яблуні, плоди середні та великі, плоско-округлої форми, світло-жовті.
Яблуня Ренет Симиренка – пізньозимовий сорт вітчизняної селекції. Зимостійкість хороша. Врожайність висока. Плоди вище середнього розміру, зеленувато-жовті, високої товарної якості, гарного смаку. Термін вживання – грудень-квітень. Сорт дуже популярний, ціниться серед людей, які схильні до алергії.
Яблуня “Золотий Ранет” – один із найкращих сортів для вирощування в Україні. Висока зимостійкість дозволяє рослині легко переносити навіть дуже сильні заморозки. Низькі температури, мала кількість денного світла та сильні вітри не впливають на рівень та якість урожаю. Однак слід враховувати періодичність плодоношення, зазвичай дерево відпочиває, набираючи сили через рік. Дерево потребує формувальної обрізки крони, яка допомагає утримувати його висоту в межах 4-5 метрів. Річний приріст яблуні Золотий Ранет складає 60 сантиметрів. Цвітіння припадає на кінець травня – початок червня. Пізній термін дозрівання – кінець вересня, початок жовтня. Соковиті плоди мають нерівну циліндричну форму. Їх здатність довго зберігатися та відмінні смакові характеристики сприяють високому попиту серед споживачів. Фрукти вживають свіжими, використовують у кулінарії. Характеристики: Стійкість до борошнистої роси та парші. Маса плодів іноді перевищує 200 г. Добре переносить тривале зберігання та транспортування. Регулярне формування крони позитивно впливає на врожайність. З однієї дорослої яблуні збирають до 200 кг фруктів. Яблуні Золотий
Яблуня "Ред Чіф" – пізньозимовий сорт. Відноситься до сімейства Делішес (клон популярного в недалекому минулому американського сорту Ред Делішес). Знімна зрілість настає в кінці вересня, споживча – в грудні. Невимогливий до грунтово-кліматичних умов.
Яблуня “Ред Топаз” – сорт був виведений в Чехії. Дерево досягає висотою до 3,5 м, має широку і розлогу крону. Крона може бути округлою або у вигляді піраміди. Плоди велики, масою до 200 г, круглі або плескаті. Плоди мають яскраво-виражений кисло-солодкий смак. Шкірка трошки жорстка. Плоди можуть довго зберігатися, їх легко транспортувати. Сорт яблуні “Ред Топаз” стійкий до захворювань.
Яблуня Ред Кетті – сорт яблук з червоним забарвленням м’якуша. Яблуня помірно стійка до парші, досить скороплідна, швидко утворює крону; бічні гілки на саджанцях починають рости ще в розсаднику. Сорт “стриманої” сили росту. Знімальна стиглість настає в другій половині вересня, споживча – через півтора-два місяці. Плоди непогано зберігаються до лютого. Яблука мають добрий, освіжаючий смак.
Яблуня "Ред Девіл (Red Devil)" – ранньо-зимовий сорт англійської селекції. Має червону м'якоть. Достигає в середині вересня. Плоди середньою масою 140-180 гр., однакового розміру, при зберіганні набирає смак солодкої полуниці. Тому багато хто називає його як яблуко-полуниця.
Яблуня Райка Рекорд – пізній сорт яблук, який був виведений чеськими селекціонерами. Дерево швидкоплідне, урожай дає рясний. Цей сорт стійкий до парші. У нього хороші товарні характеристики, тому найчастіше його вирощують для комерційних цілей. Плоди Райки конусоподібні і трохи округлі. Вага, в більшості своїй, становить близько 200 г. Якщо дерево висаджене на сонячній стороні, то колір яблук виходить яскраво-червоний. М’якоть яблук соковита, ніжна і дуже смачна (за смаковими якостями нагадує сорт Чемпіон). Знімають урожай Райки на початку жовтня, а зберігати плоди можна до квітня. Дерево даного сорту відмінно переносить зиму. Сорт нереально цінний і смачний.
Яблуня “Радогость” – зимовий сорт, виведений в Інституті садівництва УААН (Київ) у 1971 році шляхом схрещування сортів “Джонатан” і “Грінслівз”. Дерево середньоросле, з широкоокруглою, середньо загущеною кроною. Плодоносить на кільчатках, списах, плодових прутиках. Зимостійкість висока. Цвітіння відбувається в середні строки, інтенсивно. Найкращі запилювачі: “Айдаред”, “Аскольда”, “Рубінове Дуки”, “Спартан”. Плоди середньої маси 125-175 г. М’якоть жовтувато-світло-кремова, щільна, соковита, ароматна, гармонійного кисло-солодкого смаку. Знімна стиглість настає наприкінці вересня, а споживча – в січні.
Яблуня “Пріам” – сорт французької селекції, отриманий шляхом схрещування імунного сіянця 610-2 ((F2 26829-2-2 х Голден Делішес) х Макінтош) с Джонатан. Знімна стиглість настає в кінці серпня – початку вересня. Плоди зберігаються до 2,5-3 місяців. Дерево середньої сили росту, крона компактна. Плоди одномірні, довгастої форми, з яскраво-червоним розмитим рум’янцем майже по всій поверхні. Шкірочка тонка, ніжна, блискуча. М’якуш жовтуватий, середньої щільності, дрібнозернистий, дуже ніжний, соковитий, приємного смаку. Сорт має високу стійкість до захворювань і морозів.
Яблуня “Принцеса Луїза” – сорт американської селекції, відрізняється хорошими смаковими якостями та скороплідністю. Дерево досягає до 3,5 метрів заввишки. Округла широка крона, не дуже густа, але потребує проріджування, щоб плоди не дрібніли і зберігали твердість. Плоди великі, вага 150-250 грам. Фрукти ніби зібрані в грона, зазвичай зав’язуються по 4 штуки. Їхня форма правильна, куляста. Шкірка тонка, але на дотик дуже жирна, майже повністю вкрита рум’янцем. М’якуш дуже приємного смаку з винною ноткою та ягідним післясмаком. Яблуня Луїза має хороший імунітет і стійка проти парші, борошнистої роси і бактеріального раку, а також при своєчасних профілактичних обробках стійкість до інших хвороб підвищується.